Bjerke Travbane er hovedarena for trav i Norge. Driften av banen og arrangementene utføres av driftsselskapet Bjerke Travbane AS. Banen ble åpnet 24. juni 1928, og var den første travbanen som kunne tilby totalisatorspill på hest. Stortinget åpnet for denne spillmuligheten i 1927. Vi har over 110 løpsdager, samt andre arrangementer som utstillinger og bilrace i året.
Travbanen eies av Det Norske Travselskap (grunnlagt 1875) gjennom eiendomselskapet Bjerke Travbane Eiendom AS og har 23 heltidsansatte. På løpsdager har vi i tillegg ca. 60 deltidsansatte. Utenom løpsadagene har vi hver dag en spillebutikk åpent for spill til andre baner. Selskapet har også salgsansvaret for og oppfølging av 150 kommisjonærer i Oslo-området.
Antall travhester oppstallet varierer, men det kan stå opptil 250 hester på banen.
I løpet av 2012 har vi hatt 115 løpsdager - derav 51 V65-omganger. 8 V75-omganger - syv lørdager og en sønag. 54 lunsjtrav på tirsdager, torsdager og fredager.
Årets høydepunkt er naturligvis Oslo Grand Prix-søndagen den andre helgen i mai. Hit kommer store deler av verdenseliten, og kjemper blant annet om 1,5 millioner kroner i VG Oslo Grand Prix.
Bjerke Travbane AS holder til på besøksadressen Trondheimsveien 271-273, 0588 Oslo. Foretaket ble startet i 1997-02-01 og registrert i brønnøysund-registrene 1997-03-12 og som et Aksjeselskap. Bjerke Travbane AS driver i bransjen "Travbaner". Foretaket har 53 registrerte ansatte.
Du kan ta kontakt med Bjerke Travbane AS på telefon 22 95 60 00, ved å sende en epost eller besøke deres hjemmeside. Er noe feil på oppføringen? Si ifra eller logg inn og rediger detaljene.